خانه / اخبار / اخبار رسانه های استانی / استفاده از ظرفیت های علمی شرکت های دانش بنیان در دستور کار شورای شهر تبریز

استفاده از ظرفیت های علمی شرکت های دانش بنیان در دستور کار شورای شهر تبریز

رییس شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد: همکاری با شرکت های دانش بنیان می تواند در دستور کار مرکز پژوهش ها قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی، شهرام دبیری در جریان برگزاری جلسه هیئت امنای مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد:مهمترین وظیفه شورای اسلامی شهر «تصمیم گیری» است به طوری که تصمیم‌های اتخاذ شده در شورا باید بر اساس داده‌های علمی و تخصصی باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز همچنین تصریح کرد: همکاری با شرکت های دانش بنیان می تواند در دستور کار مرکز پژوهش ها قرار گیرد. به طور مثال می‌توان همایشی برای شرکت‌های دانش بنیان برگزار کرده و نیازهای شهری و مشکلات شهری در این همایش اعلام شود تا ایده های مرتبط در این فرایند ارائه شوند.

وی همچنین تصریح کرد: همکاری با شرکت های دانش بنیان می تواند در دستور کار مرکز پژوهش ها قرار گیرد. به طور مثال می‌توان همایشی برای شرکت‌های دانش بنیان برگزار کرده و نیازهای شهری و مشکلات شهری در این همایش اعلام شود تا ایده های مرتبط در این فرایند ارائه شوند.

دبیری در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: با توجه به هزینه‌های اندک مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر، فعالیت‌های این مرکز چندین برابر دیگر اقدامات انجام یافته ارزش دارد.

وی در ادامه سخنانش اذعان کرد: این مرکز می‌تواند بازوی علمی شورای اسلامی شهر و شهرداری باشد و بر اساس اطلاعات و داده‌های تخصصی استخراج شده از این مرکز عمل کنیم.

دبیری با تاکید بر اهمیت کاربری بودن پژوهش‌های انجام یافته توسط این مرکز گفت: کاربردی بودن این تحقیقات بسیار حائز اهمیت است به طوری که هدف تنها حمایت از طرح های پژوهشی نیست و فراتر از آن در پی یافتن راهکارهایی برای مشکلاتمان هستیم.

همچنین ببینید

بازدید علمی بسیجیان شهرستان مرند از شرکت صنایع خاک چینی

به گزارش روابط عمومی بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی ،بسیجیان نوجوان پایگاه مقاومت شهدای …