خانه / اخبار / نخبگان استراتژ های توسعه را تحلیل می کنند

نخبگان استراتژ های توسعه را تحلیل می کنند

تنها راه نجات کشوراستفاده از ظرفیت نخبگان است چرا که آنها استراتژی توسعه را تحلیل و ارزیابی کرده و به دولتمردان برای رسیدن به توسعه و پیشرفت طرح و ایده ارائه می دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی، دکتر علی رستمی ، رئیس خانه نخبگان سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی در جشنواره جهادگران علم و فناوری تنها راه نجات کشور را استفاده از ظرفیت نخبگان ذکر کرد و افزود: تنها راه نجات کشور و تمام دنیا از کانال علم و فناوری است، زمانی که انسان به یک مسیر اعتقاد داشته باشد به طور یقین پیروز می شود اما این کافی نیست باید این موضوع به یک باور عمومی تبدیل شود.

وی نخبگان را سرمایه های واقعی یک کشور دانست و افزود: نخبگان ارزش افزوده یک کشور هستند در یک جامعه نخبه پرور، نخبگان و صاحبان ایده استراتژی توسعه را تحلیل و ارزیابی کرده و به دولتمردان برای رسیدن به توسعه و پیشرفت طرح و ایده ارائه می دهند.

رستمی با اشاره به ظرفیت های زیاد نخبگان در کشور و مخصوصا نخبگان بسیجی خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات کشور ما پدیده بسیج است، معمولا در هر سازمانی مجوعه ای وجود دارد که مشکلات را حل کند در کشور ما نیز بسیج بسیاری از مشکلات راحل می کند و در شرایط کنونی بسیج می تواند یکی از الگوهای صادراتی برای جهان متمدن کنونی باشد.

وی با اشاره به کارکرد نخبگان در جوامع ادامه داد:  بر اساس یک برآورد جهانی اگر در یک جامعه ای تنها یک درصد نخبگان کار کنند سالانه  142هزار دلار درآمد نصیب تک تک شهروندان می شود. به همین خاطر است که نخبگان از ظرفیت بسیار بالایی در جوامع برخوردار هستند.

رئیس خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تشکیل شورای نخبگان در سپاه در جهت اهمیت دادن به نخبگان است تصریح کرد:  بر این اساس  درمعاونت پژوهشی سپاه عاشورا شورای نخبگان بسیج  به صورت چارت رسمی تشکیل شد و کارگروه علمی و فناوری ایجاد شد و یکی از اقدامات آنان بررسی مشکلاتی در استان است که تحت نظر هیچ سازمانی نیست. این مشکلات بعد از بررسی به مسوولان ذی ربط تحویل داده می شود.

رستمی با اشاره به اینکه برای سال های آینده رویکرد محصول محور در خانه نخبگان دنبال می شود ادامه داد:  چالش های شهرستانی و استانی با رویکرد جدید، عملیاتی و محصول محور برای سال های آینده  در نظر گرفته می شود مخصوصا در حوزه بیولوژیک  ویروس کرونا که یک تهدید جدی محسوب می شود.

همچنین ببینید

درخشش دانش آموزان تبریزی در لکوکاپ ملی ایران

درخشش دانش آموزان تبریزی در لکوکاپ ملی ایران دانش آموزان تبریزی در رقابت های لکوکاپ …