خانه / اخبار / دهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد

دهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی، همزمان با هفته بسیج دهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری آذربایجان شرقی با قرائت پیام دکتر رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور در سالن جلسات سپاه عاشورا برگزار شد.

این جشنواره با حضور نخبگان علمی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و ارتباط مستقیم با سایر اقشار بسیج به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید.

نادر ارسلانی ،رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی ضمن عرض تبریک هفته بسیج با اشاره به احصاء چالش ها و مشکلات توسط نخبگان گفت: طی ماه های گذشته و در جلسات مختلف 200 چالش از سوی نواحی و معاونت های علمی و پژوهشی در 10 کارگروه اعلام شده و نخبگان درباره حل مشکلات راهکارهای مختلفی ارائه داده اند.

وی با اشاره به کارگروه های فعال خانه نخبگان سازمان بسیج علمی افزود:کارگروه بازاریابی و تجاری سازی،صنعت، محیط زیست، فناوری، بیوتکنولوژی، تدبر در قرآن، گیاهان دارویی از جمله کارگروه هایی هستند که در خانه نخبگان سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی فعال بوده و در مورد چالش های استانی تحقیق  می کنند.

رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی ادامه داد: از طرح های دریافت شده20 طرح در حوزه زیست فناوری و کشاورزی برگزیده شده  و سه طرح کشاورزی به عنوان برگزیده انتخاب شده است.

بنابه گفته وی 30 طرح نیز در بخش اختراعات انتخاب شده اند که از بین آنها نیز سه طرح برگزیده  جشنواره جهادگران علم و فناوری شده است.

ارسلانی با اشاره به استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه های مختلف تصریح کرد: نخبگان نواحی در شهرستان و تبریز در مرحله اول چالش های و مشکلات مربوط در زمینه های مختلف را احصاء کرده و بعد  از ارزیابی مشکلات و موانع کارگروه های شهرستانی ایجاد شود  و با توجه به فرصت ها و ظرفیت های موجود راهکارهای متناسب با شهرستان ارائه شده و در قالب مطالبه گری مطرح شود.

وی تاکید کرد: همکاران در نواحی علمی در شهرستان ها  تا اول بهمن ماه فرصت دارند مشکلات مربوط به شهرستان خود راهمراه با راهکارهای اجرایی و عملیاتی به سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری اعلام کنند.

 در پایان این جشنواره از دو طرح دانش محور با عنوان « سنجش میزان انحراف گردن و میزان بهبود آن « و طرح « دستگاه نوردرمانی برای درمان آکنه و ولگاریس و جوان سازی پوست » رونمایی گردید.

همچنین ببینید

درخشش دانش آموزان تبریزی در لکوکاپ ملی ایران

درخشش دانش آموزان تبریزی در لکوکاپ ملی ایران دانش آموزان تبریزی در رقابت های لکوکاپ …