خانه / اخبار / اخبار رسانه های استانی / امضای قرارداد راه اندازی اولین “پردیس فناوری مس” کشور در ورزقان

امضای قرارداد راه اندازی اولین “پردیس فناوری مس” کشور در ورزقان

مدیر مجتمع مس سونگون از عقد قرارداد راه اندازی اولین پردیس علم و فناوری مس کشور بین دانشگاه تبریز و مجتمع مس سونگون و با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در شهرستان ورزقان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی، عباسزاده در آئین عقد این قرارداد گفت: پردیس فناوری مس با همکاری دانشگاه ها و به صورت مشترک با مس سونگون راه اندازی می شود و تاثیر بسزایی در ارتباط دانشگاه با صنعت و پردیس فناوری مس در شهرک صنعتی مس صورت خواهد داشت.

مدیر مجتمع مس سونگون با تاکید بر اینکه توسعه هدفمند و متوازن، هدف استراتژیک مجتمع مس سونگون است، گفت: این پردیس برای اولین بار در ایران و خاورمیانه است که در شهرستان ورزقان و در کنار شهرک تخصصی مس در ورزقان راه اندازی می شود و پلتفرم و اکوسیستم توسعه و نوآوری هدفمند را در شهرستان و شمالغرب کشور به ارمغان خواهد آورد.
عباسزاده پردیس مس را محور تحول صنعتی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی منطقه خواند و افزود: پردیس فناوری مس پلتفرم حضور نخبگان، شرکت های دانش بنیان و محور تحولات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در شهرستان ورزقان و استان آذربایجان شرقی خواهد بود.

همچنین ببینید

ثبت اختراع یک تبریزی در اداره ثبت اختراعات آمریکا

عضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی تبریز موفق به ثبت اختراع در اداره ثبت اختراعات آمریکا …