خانه / اخبار / اخبار رسانه های استانی / اهمیت احیای دریاچه ارومیه

اهمیت احیای دریاچه ارومیه

جلسه جهاد علم و فناوری بسیج آذربایجان شرقی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا ، جلسه جهاد علم و فناوری بسیج استان با موضوعیت امنیت غذایی و احیای دریاچه ارومیه یکم شهریور ماه با حضور مسئولین استانی برگزار شد .

در این جلسه که به ریاست سردار عباسقلی زاده فرمانده محترم سپاه عاشورا در استان برگزار گردید ، ایشان ضمن خیر مقدم بر میهمانان حاضر بر لزوم رفع نیازهای استان تاکید کردند .

عباسقلی زاده گفت ، در بحث نیازهای صنعتی استان ، معاونت علمی و پژوهشی سپاه عاشورا با همت نخبگان خود در سطح استان به دست آوردهای خوبی رسیده و توانستند در برخی موارد نیازهای صنعتی مان را مرتفع سازند .

وی خطاب به مسئول بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان گفت با توجه به موفقیت های خوب نخبگان شما در بحث امنیت غذایی و صنعت کشاورزی ، در مورد کمک به احیای دریاچه ارومیه و جلوگیری از فاجعه انسانی و زیست محیطی منطقه بازهم نام سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه عاشورا شنیده شود .

نادر ارسلانی مسئول بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا هم در این مورد گفت ، با توجه به حساسیت موضوع و در خطر بودن جان پانزده میلیون انسان ، ما آماده ایم روی این مسئله کار کنیم و دست آوردهایی در این مورد داشته ایم که قطعا برای جلوگیری از بروز فاجعه زیست محیطی و انسانی موثر خواهد بود .

وی با اشاره بر موفقیت های یکی از نخبگان بسیجی و تیم نحقیقاتی شان گفت همکاری تمام دستگاه ها و ارگان ها لازمه موفقیت این کار تیمی خواهد بود .

دکتر موقر نخبه بسیجی هم در این جلسه ضمن قدردانی از حمایت های معاونت علمی و پژوهشی سپاه عاشورا از نخبگان استان به ارائه دست آوردهای خود در حوزه امنیت غذایی و صنعت کشاورزی پرداخت و گفت بنده با افتخار به عنوان یک بسیجی به همراه تیم تحقیقاتی ام آماده در اختیار قرار دادن راهکارها و اختراعات خود برای کمک به احیای دریاچه ارومیه هستیم .

 

 

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

بازدید علمی بسیجیان شهرستان مرند از شرکت صنایع خاک چینی

به گزارش روابط عمومی بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی ،بسیجیان نوجوان پایگاه مقاومت شهدای …