خانه / اخبار / کمک12 میلیارد تومانی فرهنگیان برای خرید تبلت دانش آموزی

کمک12 میلیارد تومانی فرهنگیان برای خرید تبلت دانش آموزی

مسئول بسیج فرهنگیان استان آذربایجان شرقی گفت: مجموع فرهنگیان استان از اول سال تاکنون حدود 12 میلیارد تومان برای خرید تبلت و وسایل کمک آموزشی در دوران کرونا کمک کردند.

مسلم اورنگی در رابطه با نتایج برگزاری رزمایش مومنانه در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: از زمان شیوع کرونا یکی از سالن‌های ورزشی را از آموزش پرورش گرفتیم و همه چرخ خیاطی‌هایی که در مدارس بود را در این سالن‌ها قرار دادیم، معلم‌ها براساس شیفتی که از قبل تعیین کرده بودیم برای دوختن ماسک در محل حاضر می‌شدند و در تهیه ماسک کمک می‌کردند.

اورنگی با اشاره به اقدام جهادی معلم‌ها برای حضور در کلاس درس به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها اینترنتی در مناطق اظهار کرد: وقتی آموزش‌ها آنلاین شد بسیاری از مناطق این استان اینرنت نداشتند لذا گروهی از معلم‌های جهادی در قالب طرح معلم جهادی و معلم یار اعلام آمادگی کردند که به مناطق مذکور بروند و کار تدریس و آموزش را به صورت حضوری ادامه دهند. در نتیجه این طرح حدود 2 هزار معلم به مناطق صعب‌العبور رفتند تا آموزش دانش‌آموزان تعطیل نشود.

وی با اشاره به اجرای طرح پویش لبخند در استان آذربایجان غربی تصریح کرد: مجموع فرهنگیان استان آذربایجان شرقی از اول سال تاکنون حدود 12 میلیارد تومان برای خرید تبلت و وسایل کمک آموزشی در این دوران کمک کردند. در حقیقت کرونا در کنار همه سختی‌هایی که  داشت، قلب انسان‌ها را بهم نزدیک کرد.

اورنگی در خصوص توزیع بسته‌های ارزاق در ایام کرونا توسط سازمان بسیج فرهنگیان استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در مرحله اول و دوم رزمایش مومنانه طرح ارزاق را اجرا کردیم و حدود 50 هزار بسته در سطح استان توزیع شد منتها از فصل پاییز و شروع مدارس به بعد طرح توزیع بسته ارزاق را در قالب تهیه تبلت و وسایل کمک آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند ادامه دادیم، لذا بسته‌ها را کاربردی‌تر کردیم.

همچنین ببینید

برگزاری جلسه کارگروه نخبگان/ مهندسی معکوس نخبگان در حل مشکلات

کارگروه خانه نخبگان سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی با حضور حجت‌الاسلام سرایی  نماینده …