خانه / اخبار / راهیابی 12 تیم دانش آموزی به رقابت های علمی پایا

راهیابی 12 تیم دانش آموزی به رقابت های علمی پایا

12 تیم دانش آموزی استان آذربایجان شرقی بعد از پشت سر گذاشتن رقابت های منطقه ای و استانی به مسابقات ملی لیگ علمی پایا راه پیدا کردند .

وحید فرشباف مسوول بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌شرقی در گفتگو با خبرنگار ما در مورد راهیابی دانش اموزان استان آذربایجان شرقی به مسابقات ملی لیگ پایا گفت: در سال‌جاری نیز این مسابقات به‌صورت منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

وی افزود: استان آذربایجان‌شرقی با یک هزار و 230 تیم در مرحله اول 358 تیم در مرحله دوم شرکت نمود و با داشتن 12 تیم دانش‌آموزی پنج نفری به مرحله کشوری راه یافته است.

مسوول بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به موفقیت های چشمگیر دانش آموزان استانی در لیگ بین المللی پایا در سال گذشته خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان آذربایجان‌شرقی در سال 98 با کسب 13 مدال طلا، نقره و برنز در بین 13 کشور مقام اول را در لیگ بین‌المللی پایا کسب کردند.

در مرحله نهائی از این مسابقات، 120 تیم از ایران و 11 تیم از کشورهائی مانند انگلستان، هندوستان، پاکستان، ترکیه، لبنان، عراق و سوریه حضور داشتند.

سازمان بسیج دانش آموزی استان آذربایجان شرقی نیز با 13 مدال (6 طلا، 3 نقره و 4 برنز) موفق به کسب رتبه نخست این دور از مسابقات شدند.

فرشباف با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف در طول سال برای دانش‌آموزان تصریح کرد: یکی از طرح‌هایی که برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود طرح یاوران ولایت است. این طرح در قالب اردوهای یک هفته برای دختران و پسران برگزار می‌شد ولی امسال به‌خاطر شرایط ویژه کرونایی به‌صورت آنلاین برگزار شد.

مسوول بسیج دانش‌آموزی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: یکی دیگر از طرح‌های دانش‌آموزی طرح گروه‌های جهادی و طرح هجرت 10 روزه در تابستان است. در این راستا باید گفت، هزار گروه جهادی دانش‌آموزی ثبت شده وجود دارد که 780 گروه جهادی بسیج دانش‌آموزی متعلق به آذربایجان‌شرقی است. فعالیت  گروه‌های جهادی دانش‌آموزی در قالب تهیه و تولید ماسک، مرمت، بهسازی و زیباسازی مدارس است.

فرشباف  اجرای طرح « بهنام محمدی» را یکی دیگر از طرح‌های بسیج دانش‌آموزی ذکر کرد و خاطرنشان کرد: طرح شهید بهنام محمدی در 200 مدرسه در حوزه‌های مختلف  اجرا می‌شود. این طرح با هدف تقویت ارتباط بین منزل، مدرسه و مسجد فعالیت می‌کند. در این طرح در هر مدرسه سه نفر مربی شناسایی شده و با اجرای برنامه‌های مختلف تلاش می‌کنند ارتباط محکمی بین این سه نهاد برقرار کنند.

همچنین ببینید

کاروان آبادانی در آبادی ها

جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا سختی‌ها را بر خود هموار می کنند تا …