خانه / اخبار / هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی از ۱۳ تا ۱۷ آبان ماه برگزار می شود

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی از ۱۳ تا ۱۷ آبان ماه برگزار می شود

علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در حاشیه  جلسه شورای برنامه ریزی استان و در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری، با اشاره به تاریخ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی رینوتکس امسال، اظهارداشت: این نمایشگاه در هفتمین سال خود، از 13 تا 17 آبان ماه برگزار می شود.

 

وی با بیان این که نمایشگاه در 4 بخش تخصصی و 18 زون خواهد بود، به برخی از این زون ها اشاره کرد و گفت: نوآوری و فناوری های آب، انرژی، نفت، گاز، کشاورزی، مهندسی پزشکی، نانو، مدیریت شهری و صنایع فرهنگی از جمله بخشی از این زون های تخصصی نمایشگاه رینوتکس امسال هستند.

 

 

رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در پاسخ به این که هدف از برگزاری سالانه نمایشگاه ربع رشیدی (رینوتکس)، چیست، ابرازداشت: مواردی مانند؛ فراهم سازی فضای کسب برای اقشار نخبه، فراهم سازی حلقه وصل فناور با بخش اقتصادی و تجاری کردن فناوری، ایجاد شرکت های دانش بنیان و جذب سرمایه برای فناوری ها از جمله برخی از اهداف برگزاری سالانه این نمایشگاه است.

 

 

وی بر تجاری سازی فناوری ها در کنار معرفی آن ها و همچنین ایجاد عرضه و تقاضا، تاکید کرد و اذعان داشت: با استفاده از نمایشگاه رینوتکس می توانیم فضایی را فراهم آوریم تا اجناسی را که به علت تحریم یا گران بودن وارد نمی شوند را تولید کنیم.

 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری جواب دهی رینوتکس 2018 را 19 درصد دانست و ادامه داد: حدود 2 درصد جذب سرمایه گذارخارجی، حدود 15 درصد ایجاد کسب و کار و 8 درصد جذب سرمایه گذار داخلی افزایش داشته است.

 

 

 

 

همچنین ببینید

ماه دریچه ای رو به ستاره ها

هفته جهانی فضا با شعار« ماه  دریچه ای رو به ستاره ها» از 12 مهر …