خانه / اخبار / هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی از ۱۳ تا ۱۷ آبان ماه برگزار می شود

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی از ۱۳ تا ۱۷ آبان ماه برگزار می شود

علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در حاشیه  جلسه شورای برنامه ریزی استان و در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری، با اشاره به تاریخ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی رینوتکس امسال، اظهارداشت: این نمایشگاه در هفتمین سال خود، از 13 تا 17 آبان ماه برگزار می شود.

 

وی با بیان این که نمایشگاه در 4 بخش تخصصی و 18 زون خواهد بود، به برخی از این زون ها اشاره کرد و گفت: نوآوری و فناوری های آب، انرژی، نفت، گاز، کشاورزی، مهندسی پزشکی، نانو، مدیریت شهری و صنایع فرهنگی از جمله بخشی از این زون های تخصصی نمایشگاه رینوتکس امسال هستند.

 

 

رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در پاسخ به این که هدف از برگزاری سالانه نمایشگاه ربع رشیدی (رینوتکس)، چیست، ابرازداشت: مواردی مانند؛ فراهم سازی فضای کسب برای اقشار نخبه، فراهم سازی حلقه وصل فناور با بخش اقتصادی و تجاری کردن فناوری، ایجاد شرکت های دانش بنیان و جذب سرمایه برای فناوری ها از جمله برخی از اهداف برگزاری سالانه این نمایشگاه است.

 

 

وی بر تجاری سازی فناوری ها در کنار معرفی آن ها و همچنین ایجاد عرضه و تقاضا، تاکید کرد و اذعان داشت: با استفاده از نمایشگاه رینوتکس می توانیم فضایی را فراهم آوریم تا اجناسی را که به علت تحریم یا گران بودن وارد نمی شوند را تولید کنیم.

 

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری جواب دهی رینوتکس 2018 را 19 درصد دانست و ادامه داد: حدود 2 درصد جذب سرمایه گذارخارجی، حدود 15 درصد ایجاد کسب و کار و 8 درصد جذب سرمایه گذار داخلی افزایش داشته است.

 

 

 

 

همچنین ببینید

ساماندهی ۶۰۰ نخبه علمی /پیامد محوری رویکرد اصلی سازمان

،سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی در سال 87 ایجاد شده و ایجاد …