خانه / اخبار / مسئول کارگروه محیط زیست سازمان بسیج علمی به سمت ریاست پارک علم و فناوری استان منصوب شد

مسئول کارگروه محیط زیست سازمان بسیج علمی به سمت ریاست پارک علم و فناوری استان منصوب شد

دکتر عبدالرضا واعظی مسئول کارگروه محیط زیست سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا به سمت ریاست پارک علم و فناوری استان منصوب شد و از زحمات دکتر حسین پورفیض قدردانی شد.

 

در ادامه مصاحبه با ریاست جدید پارک علم و فناوری استان را خواهید خواند:

عبدالرضا واعظی، در مصاحبه با خبرنگار سازمان بسیج علمی با تاکید بر اهمیت تبدیل علم به ثروت تصریح کرد: علمی بهتر است که تبدیل به ثروت شود، چنانچه امروزه در دنیا منشاء قدرت علم است و دیگر تسلیحات  منشاء قدرت محسوب نمی شود.

 

وی ادامه داد: در نقشه جامع علمی کشور نیز بر همین امر تاکید شده است و نظر متخصصان نیز حاکی از این است،علمی که نتواند ثروت تولید کند ابتر است.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان از تشکیل شبکه فناوران در استان خبر داد و عنوان کرد: شبکه فناوران استان، جهت ایجاد حلقه وصلی در جامعه علمی استان و ارتباط دادن این جامعه با صنعت از اهداف پارک علم و فناوری می باشد و ما اطلاعات جامعه علمی استان را طبقه بندی، شناسایی و جمع آوری خواهیم کرد.

 

وی نیز از راه اندازی نظام جامع پیشنهادات خبر داد و اظهار کرد: سامانه ای راه اندازی می شود و تمامی پیشنهادات و ایده های افراد و شرکت ها جهت ارتقا  بهره وری و افزایش درآمد در آن ثبت می گردد.

 

واعظی از پارتیشن بندی و محدود کردن شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری و جاهای دیگر انتقاد کرد و گفت: باید شرکت ها به صورت لابی با هم در ارتباط باشند.

 

وی ویژگی بارز دانشگاه خوب را کارآفرین بودن آن دانشگاه دانست و خاطرنشان ساخت: سیاست دانشگاه های مطرح دنیا، ایجاد یک دانشگاه کارآفرین است که  در کنار آموزش و پژوهش به امر کارآفرینی نیز اهمیت ویژه می دهند و مبنی به راه انداختن چرخه تبدیل علم به ثروت است.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان نیز از ایده ساخت ساختمانی جدید برای پارک علم و فناوری مطابق با معیارهای به روز دنیا خبر داد.

 

وی تکنوپارک ها را همراه با دانشگاه دانست و افزود:  همین علت باعث شده است که در کشور های دیگر دنیا، تکنو پارک ها  تحت نظارت و حمایت  وزارت علوم هستند.

 

واعظی بالابردن اعتماد به نفس در شرکت های دانش بنیان را از اهداف مهم و چشم انداز های پارک علم و فناوری دانست و گفت: اگر اعتماد به نفس شرکت های دانش بنیان ما زیاد باشد، در تعاملات بین المللی خود و ارتباط با کشور های دیگر موفق تر خواهند بود.

 

 

وی با انتقاد از موازی کاری در برگزاری کارگاه های آموزشی_علمی ابراز داشت: باید با تعاملاتی که جامعه علمی باهم برقرار کنند، جلوی این موازی کاری را بگیرند تا هم افزایی در این راستا ایجاد شود.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان شهرستان ها را از لحاظ بنیه علمی در حد شهرهای دیگر ارزیابی کرد و گفت: اگر امروز شهر ائلئخچی می تواند در زمینه رباتیک، به رتبه های جهانی دست یابد، شهرستان های دیگر استان نیز حتما از این ظرفیت برخوردار هستند و باید سعی در شکوفا کردن آن داشته باشند.

 

 

لازم به ذکر است، پیش تر از این، دکتر عبدالرضا واعظی مسئولیت کارگروه محیط زیست سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا را در کارنامه فعالیت های خود دارند

همچنین ببینید

بازدید مسئول سازمان بسیج علمی استان، از مرکز رشد شهید باکری به روایت تصویر

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی استان آذربایجان شرقی؛ سرهنگ نادر ارسلانی مسئول سازمان …