خانه / اخبار / استاندار خواستار همکاری مراکز علمی با منطقه ویژه فناوری ربع رشیدی شد

استاندار خواستار همکاری مراکز علمی با منطقه ویژه فناوری ربع رشیدی شد

استاندار آذربایجان‌شرقی خواستار ارتباط و همکاری هرچه بیشتر صنایع و مراکز علمی و آموزشی با منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی شد.

محمدرضا پورمحمدی در نشست هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه جایگاه این منطقه باید به‌درستی در جامعه تبیین شود، اظهار داشت: رویکرد علمی و فناوری برای توسعه اقتصادی جامعه یک ضرورت است و بر این اساس باید منطقه ویژه ربع رشیدی، تسهیل‌گری بیشتر و بهتری برای افزایش تعامل سازمان‌ها، پارک‌های علم و فناوری و دستگاه‌های اجرایی داشته باشد.

وی ادامه داد: این مجموعه از اهمیت بسیار ویژه‌ای برای مدیریت استان برخوردار است و باید به وظایف خود در ایجاد ارتباط‌ بیشتر میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی با کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی عمل کند.

پورمحمدی، خواستار مشارکت فعالان بخش خصوصی با منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی برای حرکت‌ استان به سمت جامعه دانایی‌محور شد.

سعید غریب‌خواجه، مدیرعامل سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه از لغو برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس 2020) در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد و یادآور شد: این دوره از نمایشگاه از 22 تا 28 آذرماه سال‌جاری به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

در این جلسه آخرین اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی کارخانه نوآوری و فناوری تبریز مورد بررسی قرار گرفت و اعضای جلسه بر تسریع در تحقق این موضوع، تاکید کردند.

همچنین ببینید

جشنواره جهادگران علم و فناوری دریچه ای برای طرح های نخبگان

همایش جهادگران علم و فناوری در راستای استفاده از نظرات، ایده و طرح های نخبگان …