خانه / اخبار / بازدید نماینده ولی فقیه  از توانمندی های  فناورانه دانشگاه تبریز

بازدید نماینده ولی فقیه  از توانمندی های  فناورانه دانشگاه تبریز

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی و امام جمعه تبریز از مرکز رشد و نوآوری دانشگاه و پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز بازدید کرد.

در این بازدید دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز ضمن ارائه گزارش اجمالی از فعالیتهای پژوهشی وفناورانه دانشگاه تبریز افزود: دانشگاه تبریز به عنوان دومین دانشگاه قدیمی کشورو بزرگترین دانشگاه منطقه شمالغرب کشور پیشرفتهای متعددی در نظام های معتبر رتبه بندی بین المللی کسب نموده است و فعالیتهای این دانشگاه در عرصه بین المللی، پژوهشهای جامعه محور، تولیدات فناورآنه و اختراعات متعدد دردوران کرونا، توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی و انجام فعالیتها وپژوهشهای کاربردی مهم در این عرصه نشانگر مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه تبریز است.

دکتر مجیدی ضمن اشاره به اهم فعالیتهای مرکز رشد و نوآوری دانشگاه بر عزم جدی مسئولین دانشگاه تبریز برگسترش ارتباط با صنایع تاکید کرد وافزود: تبدیل علم و ایده به فناوری، نیازسنجی و رفع مشکلات فناورانه بخشهای مختلف صنعتی استان، گسترش همکاری واستفاده از توانمندیها و پتانسیل های بخش صنعت از اهداف دانشگاه تبریز است.

 

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ضمن حضور در محل فعالیت شرکتهای دانش بنیان و مشاهده فعالیتها و ابداعات از نزدیک درجریان مسائل و فعالیت های شرکتها قرار گرفت.

 در ادامه بازدید حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی ضمن ابراز خشنودی و احساس غرور از دیدن فعالیت های جوانان نخبه و دانشمند ایرانی در حوزه علم و فناوری افزود: ازمحاسن این نمایشگاه مشاهده همکاری و ارتباط تنگاتنگ دانشگاهها با بخشهای مختلف صنعتی است و این فعالیتهاو موفقیتهای کشورمان در همه عرصه های مخصوصا” صنایع هسته ای و نظامی نتیجه همکاری دانشگاه با صنعت است و جادارد به این جوانان آفرین گفت.

وی افزود: این موفقیتها مرهون عزم و اراده جوانان و حمایتهای معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، روسای دانشگاهها از این فعالیتها و همکاریها است و امیدواریم مسئولین از این جوانان حمایت کنند تا فناوریهای نو در جامعه گسترش یابند.

همچنین در پایان بازدید حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ضمن حضور در پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز از مرکز پلانتاریوم و امکانات سیستم دیجیتالی این مرکز بازدید نمود.

شایان ذکر است مرکز پلانتاریوم وستاره شناسی دانشگاه تبریز که بعنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز دانشگاهی درحوزه نجوم میباشد از سیستم مکانیکی استفاده می نمود که طی ماه های اخیر باهزینه کرد حدود پنج میلیارد ریال به سیستم دیجیتالی تبدیل شده وعلاوه بر افزایش امکانات در حوزه آموزش نجوم، در صورت تهیه فیلم های سه بعدی امکان بهره مندی آموزشی برای سایر رشته ها از قبیل پزشکی، زیست شناسی وشیمی با بهترین کیفیت وجود دارد.

همچنین ببینید

فراخوان اولویت های پژوهش و فناوری آذربایجانشرقی اعلام شد

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی  با صدور فراخوانی عناوین اولویت های پژوهش …