خانه / اخبار / ایجاد طرح های حمایتی برای حمایت از شرکت های فعال در حوزه IT

ایجاد طرح های حمایتی برای حمایت از شرکت های فعال در حوزه IT

اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات علاوه بر طرح های گرنت رشد و گرنت جوانه، با طرح هایی مانند طرح نو آفرین و طرح توان آفرین از شرکت های فعال در حوزه IT حمایت می کند.

محمد فرزاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با اعلام این خبرگفت:اقتصاد دیجیتال به معنی بکارگیری ابزار دیجیتال در اقتصاد است، انقلاب سوم صنعتی، انقلاب دیجیتال بود و انقلاب چهارم صنعتی، انقلاب اقتصاد دیجیتال است.

وی افزود : مفهوم اقتصاد دیجیتال یک مفهوم مهم و حیاتی و گریزناپذیر برای همه جوامع است.

محمد فرزاد با اشاره به آمار و ارقام جهانی در حوزه اقتصاد دیجیتال تشریح کرد: خوشبختانه وضعیت کشور ما در حوزه اقتصاد دیجیتال قابل قبول است و پیشرفت هایی که در این حوزه صورت میگیرد، امیدوارکننده است.

وی همچنین افزود: در شرایط شیوع بیماری کرونا اهمیت اقتصاد دیجیتال در حوزه کسب و کار ها و تراکنش های آنلاین بیش از پیش افزایش یافت، بطوریکه، در حوزه کسب و کار ها و خرید و فروش های آنلاین در استان تا 400 درصد شاهد رشد بودیم که این افزایش برای همه ما ملموس بود، زیرا همه ما ناگزیر، به خرید و فروش ها آنلاین رو آوردیم.

نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ضمن اشاره به سهم 6.5 درصدی اقتصاد دیجستال در کشور تاکید کرد:سهم اقتصاد دیجیتال سهم قابل قبولیست ولی ما همچنان باید از برنامه ریزی مناسب برای ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری غافل نشویم.

وی گفت : علاوه بر این برنامه های زیرساختی وزارت ارتباطات برنامه هایی برای شروع این امر از دل دانشگاه ها با طرح هایی مانند گرنت رشد و گرنت جوانه در پیش گرفته است که نوید بخش حمایت از کارآفرینی ها و کسب و کارهای دیجیتال از دل دانشگاهها است.

وی در صحبت های پایانی خود تشریح کرد: علاوه بر طرح های گرنت رشد و گرنت جوانه، ما با طرح هایی مانند طرح نو آفرین و طرح توان آفرین از شرکت های فعال در حوزه IT حمایت میکنیم. میخواهیم با این حمایت ها و برنامه ها ضرورت اقتصاد دیجیتال را در جامعه بیشتر نهادینه نماییم تا همه از نعمت اقصاد دیجیتال بهره مند شوند.

همچنین ببینید

برگزاری پنجمین جشنواره نانو در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز

پنجمین جشنواره نانو به میزبانی  دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دهم آذر سال جاری برگزار خواهد …