خانه / اخبار / پرینتر ۳ بعدی بومی، به دست دو جوان نخبه طراحی و ساخته شد

پرینتر ۳ بعدی بومی، به دست دو جوان نخبه طراحی و ساخته شد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی استان آذربایجان شرقی، علی راستاد و حبیب حسینی، از جوانان نخبه و بسیجی هستند که با تلاش خود توانسته اند موفق به طراحی و تولید پرینترهای سه بعدی بومی شوند.
راستاد در گفتگو با علم و فناوری با تاکید بر اهمیت تولید ملی و بومی سازی تکنولوژی، اظهار داشت: این پرینتر تمام ایرانی بوده و علاوه بر فروش در داخل کشور،سفارشات چاپ شده توسط ما از جمله قطعات بدنه دستگاه های پزشکی به کشور های خارجی ارسال گردیده.
وی ادامه داد: با توجه به تحریم های موجود و گران بودن پرینترهای سه بعدی وارداتی، همت ما بر این شد تا قدم در راه تولید این نسل از پرینتر ها برداریم.
این فناور جوان، به مزایای این پرینتر پرداخت و ابرازداشت: قیمت این پرینتر ها نسبت به نمونه های وارداتی امریکایی خود(برند داپلیکیتور) بسیار پائین است و حدودا هر پرینتر سه بعدی وارداتی 50 الی 60 میلیون هزینه تمام شده دارد که پرینترهای تولیدی ما در حدود 20 میلیون به بازار عرضه می شود.
وی افزود: کیفیت این پرینتر ها مانند نمونه های خارجی خود بوده و همچنین پشتیبانی بهتری دارد، چون اگر پرینترهای وارداتی مشکلی داشته باشند، تحویل گارانتی آن ها سخت است، در حالیکه شرکت ما که با نام “فناوران ممتاز تاوریژ”، تمام امور پشتیبانی و خدمات فروش این دستگاه و حتی دستگاه های خارجی فاقد گارانتی را انجام داده و می دهد.
راستاد، یکی دیگر از مزیت های این پرینتر سه بعدی را چاپ در ابعاد مختلف خواند و گفت: این پرینتر از اندازه ۲۰*۲۰*۲۴  تا اندازه دلخواه مصرف کننده توانائی چاپ سه بعدی دارد.
وی خاطرنشان ساخت: به غیر از برخی قطعات الکترونیکی که مشابه داخلی ندارند تمام اجزای دیگر کاملا ساخت ایران بوده و برنامه نویسی و طراحی توسط تیم داخلی انجام گردیده و کیفیت بسیار بالاتر از مشابه خارجی دارند.

همچنین ببینید

نگرش جدید به بحث توسعه فناوری از جمله ویژگی های شورای نخبگان است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی استان آذربایجان شرقی، دکتر علی رستمی ریاست خانه نخبگان …