خانه / اخبار / بازدید معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از مرکز رشد مهندسی پزشکی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان

بازدید معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از مرکز رشد مهندسی پزشکی بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان

دکترحسن رسولی سقای معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در این بازدید ضمن خرسندی از فعالیت های رو به رشد این مرکز برتربیت نیروی متخصص در زمینه توسعه تجهیزات مهندسی پزشکی و مطالعات و پژوهش‌ها در زمینه فناوری های جدید و تقویت زیر ساخت‌های تولید تجهیزات آموزشی و درمانی را خواستار شد.

دکتر رسولی سقای در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های موجود دانشگاه آزاد اسلامی تبریز افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تبریز مجموعه‌ای غنی از گروه‌های آموزشی مرتبط با مهندسی پزشکی و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و مهندسی برق است و همچنین تعامل خوبی با این مرکز می تواند داشته باشد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان، همچنین اظهار داشت: فقدان پژوهش‌های ساختار یافته در حوزه فنی و مهندسی و نیز کمبود متخصصان تولید تجهیزات به روز، دانشگاه را بر آن داشت تا با راه اندازی پژوهشکده ها در زمینه تربیت متخصصان و نیز سازمان دهی پژوهش‌های پراکنده گامی رو به جلو بردارد.

دراین دیدار مهندس آقازاده مدیر مرکز رشد مهندسی پزشکی نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز درطراحی و تولید تجهیزات پیشرفته پزشکی اظهارداشت: این مرکز، محیطی برای پرورش استعدادها، ارائه آموزش‌های تخصصی فنی و تجاری به علاقه مندان، برگزاری رویدادهای کارآفرینی و انجام پژوهش‌های بنیادین و کاربردی در حوزه مهندسی پزشکی می باشد.

وی افزود: پژوهشگران و متخصصان می توانند با مراجعه به این مرکز از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی این مرکز بهره مند شوند و مشاوره های لازم را جهت ایجاد کسب و کار جدید دریافت نمایند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در ادامه به همکاری های هرچه بیشتر این مرکز با دانشگاه اشاره کرد و از ایجاد تفاهم نامه های همکاری در آینده نزدیک خبر داد.

همچنین ببینید

مسئولان خود را به مردم برسانند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی استان آذربایجان شرقی، سرهنگ نادر ارسلانی، مسئول سازمان …