خانه / اخبار / اخبار سازمان / جلسه هماهنگی مراکز رشد استان آذربایجان شرقی برگزار شد

جلسه هماهنگی مراکز رشد استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری علمی و فناوری؛ اولین جلسه هماهنگی مراکز رشد سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی با موضوع بررسی عملکرد این مراکز و شناسایی نقاط قوت و ضعف آن‌ها با حضور رئیس سازمانم بسیج علمی و مسئولین این مراکز برگزار شد.

دکتر جهانگیری، رئیس سازمان بسیج علمی استان در این جلسه با اشاره به شعار سال گفت: با توجه به تأکید سازمان مرکزی بسیج علمی و در راستای تحقق شعار سال لازم است که از سال جدید بر رشد کیفی مراکز موجود اهتمام داشته و با تعیین اولویت‌های پژوهشی توسط کارگروه‌های تخصصی هر مرکز، سهی گردد از طرح‌ها و پروژه‌های محصول محور در مراکز رشد بسیج حمایت شود تا بلکه مشکلی از صنعت در راستای تولید و اشتغال برطرف گردد.

Jpeg

وی در ادامه با اشاره به جشنواره جهادگران سال گذشته بیان کرد: این جشنواره آزمون خوبی بود تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت خود، در راستای مأموریت‌های علمی محول شده به سازمان با دقت بیشتری قدم برداشته و آمادگی لازم را برای حضور در چنین آزمون‌هایی را که به‌عنوان رزمایشی علمی برای بسیج هست را هرلحظه داشته باشیم.

ریس سازمان بسیج علمی استان، در ادامه این جلسه با اشاره به پتانسیل موجود در دانشگاه‌های استان و همچنین مراکز رشد بسیج گفت: این مراکز می‌بایست خروجی کار خود را با برگزاری سمینارها و کارگاه‌های علمی به اطلاع عموم برسانند و با تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان سعی در تجاری‌سازی طرح‌های حمایت‌شده در بسیج را نمایند

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به اهداف راه‌اندازی این مراکز توسط بسیج افزود: لازم نیست این مراکز فقط به دانشجویان و پژوهشگران دانشگاهی که در آن مستقر هستند خدمات‌دهی نمایند بلکه این مراکز برای کل استان بود و به‌عنوان مرکز رشد استان شناخته می‌شوند و خدمات‌دهی آن‌ها نیز می‌بایست به‌صورت عام و استانی باشد.

Jpeg

در ادامه جلسه معاونت علمی بسیج دانشجویی  و  مسئولین مراکز رشد پیشنهاد‌ها و گزارش‌های عملکرد مراکز رشد را ارائه نمودند. که از مهم‌ترین نکات بیان‌شده می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • اهتمام به موضوع نت و نگهداری این مراکز
  • همکاری بین مراکز رشد استان برای تکمیل پروژه‌های چندبخشی
  • پیگیری مسائل کشوری و استانی
  • تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص و متعهد برای  ادامه راه در مراکز رشد

لازم به توضیح است که سازمان بسیج علمی استان آذربایجان شرقی دارای پنج مرکز رشد به شرح زیر می‌باشد:

  1. مرکز زیست‌فناوری حیان در دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز.
  2. مرکز مکاترونیک شهید فراحی در شهرستان مراغه.
  3. مرکز محاسبات سریع شهید احمدی روشن در دانشگاه تبریز.
  4. مرکز نانو فناوری شهید چمران در دانشگاه تبریز
  5. مرکز رباتیک و مکاترونیک شهید شفیع‌زاده در دانشگاه آزاد اسلامی

 

همچنین ببینید

نگرش جدید به بحث توسعه فناوری از جمله ویژگی های شورای نخبگان است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی استان آذربایجان شرقی، دکتر علی رستمی ریاست خانه نخبگان …