خانه / اخبار / اخبار رسانه های استانی / همایش ملی نقش مناطق آزاد در تحقق اقتصاد مقاومتی در ارس برگزار می شود

همایش ملی نقش مناطق آزاد در تحقق اقتصاد مقاومتی در ارس برگزار می شود

مدیر برنامه و بودجه سازمان منطقه آزاد ارس از برگزاری همایش ملی نقش مناطق آزاد در تحقق اقتصاد مقاومتی در ارس خبر داد.

به گزارش واحد خبر استانی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان شرقی، یوسف داداش زاده اعلام کرد: این همایش با هدف بررسی و معرفی مزیت های مناطق آزاد در تحقق اقتصاد مقاومتی ۲۸ و ۲۹ مهرماه سال جاری در منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
وی آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات را به این همایش ۱۰ شهریور و آخرین مهلت ارسال مقالات را هشت مهر ماه اعلام کرد و گفت: آخرین مهلت ثبت نام در همایش ۲۰ مهر ماه است.
داداش زاده افزود: برگزاری ۲ کارگاه تخصصی در حوزه اقتصاد مقاومتی از جمله برنامه های این همایش است.
وی محورهای اصلی این همایش را، مناطق آزاد و استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور، سرمایه گذاری مستقیم خارجی، ارتقاء جایگاه بخش خصوصی، هم پیوندی فرامنطقه ای، منابع مختلف تامین مالی، موسسه های مالی و اعتباری، تنوع سازی صادرات، اقتصاد دانش بنیان، فضای کسب و کار، مدیریت واردات، توسعه پایدار، کارآفرینی، اشتغال زایی، تولید ملی، بهره وری، درونزایی و برونگرایی اعلام کرد.
داداش زاده با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به نقش مناطق آزاد در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منظور انتقال فناوری های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تأمین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج، مهم ترین اهداف این همایش است.
مدیر برنامه و بودجه سازمان منطقه آزاد ارس اضافه کرد: این همایش با همکاری دستگاه ها و مراکز آموزش عالی و با حضور اساتید برجسته و صاحب نظر دانشگاه های مادر کشور برگزار می شود.

منبع: تبریز من

همچنین ببینید

جلسه کارگروه نخبگان و مراکز رشد سازمان بسیج علمی استان به روایت تصویر