خانه / اخبار / اخبار رسانه های استانی / همکاری‌های دانشگاه تبریز با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور توسعه می‌یابد

همکاری‌های دانشگاه تبریز با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور توسعه می‌یابد

رئیس دانشگاه تبریز از افزایش همکاری‌های مشترک دانشگاه تبریز با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور خبر داد.

صفر نصراله زاده در نشست با رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری کشور با تشریح برخی دستاوردهای این دانشگاه در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن ۸۰۰ نفر هیأت علمی، ۲۰ هزار دانشجو، چندین مرکز پژوهشی، تحقیقاتی و قطب علمی، پردیس علم و فناوری و به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های مهم، تاثیرگذار، جامع و برتر کشورو منطقه است.

وی با تاکید براینکه دانشگاه تبریز با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف دارد، آماده همکاری‌های مشترک با دیگر نهادها و دستگاه‌ها و به‌ویژه با سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری کشور برای رشد و شکوفایی کشور و رفع نیازهای جامعه است، بیان کرد: این دانشگاه با توجه به سند راهبردی خود و با شناسایی نخبگان، جوانان پر استعداد و اساتید برجسته و با پشتیبانی، حمایت از آنها و با همکاری دیگر دستگاه‌ها و نهادها می‌تواند در توسعه و پیشرفت کشورمان در حوزه‌های مختلف گام‌های موثری بردارد.

وی افزود: امروزه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز تحقیقاتی کشور ما وجود دارد که باید از این پتانسیل برای رفع نیازهای کشور استفاده شود، چراکه هر زمانی جامعه، صنعت و دولتمردان به دانشگاه‌ها اعتماد کردند، بسیاری ازمشکلات و نیازهای جامعه برطرف شده است.

دانشگاه تبریز، مشهدالشهدای دانشگاه‌های کشور است

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی کشور نیز در این نشست ضمن قدردانی از میزبانی دانشگاه تبریز گفت: این دانشگاه به علت خدمات، حمایت‌ها و پشتیبانی‌هایی که از انقلاب و نظام و به خصوص در دوران هشت سال دفاع مقدس داشته است، به‌عنوان مشهدالشهدای دانشگاه‌های ایران مطرح است که امیدواریم حضور ما در این دانشگاه مایه خیر و برکت و توسعه‌ی بیشتر همکاری‌های مشترک باشد.

سردار مهدی رحیمی تاکید کرد: دانشگاه تبریز به عنوان یکی از دانشگاه‌های جامع و برتر کشور و با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف دارد، باید نقش آفرینی‌های لازم برای برطرف کردن نیازهای جامعه را ایفا کند و در این راستا نیز سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری کشور، آماده همکاری و پشتیبانی از دانشگاه تبریز است.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی کشور در بخش دیگر سخنان خود گفت: ما باید در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و توصیه به علم و پژوهش در بیانیه گام دوم، اسناد بالادستی و نقشه جامع دفاعی کشور گام‌های موثری را در خیزش ملی و مرجعیت علمی کشور برداریم.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به جهش تولید علمی کشور ما، ایران در تولید علم و فناوری در منطقه جایگاه اول و در دنیا رتبه شانزدهم را بدست آورده است که این روند تولید دانش با جریان سازی انقلابی و مردمی تولید علم و فناوری در کشور باید با توجه به نیاز کشورمان شتاب بیشتری بگیرد.

وی، لازمه جهش علمی را ایجاد تحول و نوآوری در تولید دانش و خلق فناوری‌های مرز شکن عنوان کرد و یادآور شد: ما با سیاست‌گذاری و تدوین برنامه راهبردی و با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی و با حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد و پردیس‌های علم و فناوری ضمن برطرف کردن بسیاری از مشکلات و نیازهای کشورمان در بخش‌های مختلف به سوی مرجعیت علمی در دنیا حرکت کنیم.

دانشگاه تبریز، ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف دارد

سرهنگ ارسلانی، رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه عاشورا نیز در این نشست با ارائه‌ی گزارشی از فعالیت حوزه علمی و پژوهشی سپاه عاشورا در استان، گفت: دانشگاه تبریز ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف دارد که با امضاء تفاهم نامه و توسعه‌ی همکاری‌های مشترک می‌توان از این توانمندی‌ها برای پیشرفت و رشد استان و کشور بهره گرفت.

دانشگاه تبریز، قدم‌های بزرگی در حوزه‌ی علم و فناوری کشور برداشته است

جلال شیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این آیین ضمن قدردانی از حضور رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور و هیأت همراه وی در دانشگاه تبریز، گفت: این دانشگاه در سال‌های اخیر به کمک نخبگان، اساتید بسیجی و دیگر دانشمندان خود، قدم‌های بزرگی در عرصه تولید علم و فناوری در کشور و منطقه برداشته است که با توسعه‌ی همکاری‌ها و حمایت و پشتیبانی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشوراین روند در آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، بازدید از پردیس علم و فناوری دانشگاه تبریز از جمله دیگر برنامه‌های رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشورو هیات همراه وی در این دانشگاه بود.

همچنین ببینید

درخشش دانش آموزان آذربایجان شرقی در کنکور سراسری ۱۴۰۱

دانش آموزان تبریزی سه رتبه تک رقمی گروه های آزمایشی کنکور ۱۴۰۱ را کسب کردند. …